Statystyki dotyczące nadużywania substancji: Zrozumienie zakresu uzależnienia

Natalia Jarosz

Kiedy uzależnienie dzieje się w domu, stajesz w obliczu trudnej sytuacji życiowej. Musisz szukać pomocy. Jednak próbując zrozumieć, jak do tego doszło i co można z tym zrobić, weź pod uwagę kilka kluczowych statystyk dotyczących nadużywania substancji. Kiedy to zrobisz, zobaczysz, jak niepokojąca jest obecna tendencja. Na właściwym etapie tworzymy plany leczenia, które pomagają ludziom uniknąć stania się statystykami.

Kluczowe statystyki dotyczące nadużywania substancji

Biorąc pod uwagę szeroki zakres statystyk dotyczących nadużywania substancji, trudno jest uchwycić te liczby. Jednak mężczyźni i kobiety uzależnieni muszą zobaczyć, jaki jest prawdziwy wpływ używania narkotyków na nich samych i na otaczający ich świat. Poniżej znajdują się statystyki dotyczące nadużywania narkotyków, które są udostępniane przez Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób (U.S. Centers for Disease Control and Prevention):

  • W 2018 roku 11,2 procent osób w USA w wieku powyżej 12 lat przyznało się do używania narkotyków w poprzednim miesiącu. W 2018 roku 68 367 osób zmarło z powodu przedawkowania narkotyków. Odpowiada to wskaźnikowi umieralności na śmierć wynoszącemu 21,6 (zgony z powodu przedawkowania narkotyków na 100 000 osób). Śmiertelność w przypadku przedawkowania związanego z używaniem opioidów wyniosła 14,6. W przypadku przedawkowania heroiny wskaźnik umieralności na śmierć wyniósł 4,8.

Inna kluczowa statystyka związana jest z przedawkowaniem opioidów. Amerykańskie Centra Zwalczania i Zapobiegania Chorób podają, że w 2018 roku 67 tys. osób zmarło z powodu przedawkowania związanego z opioidami. Ponadto prawie 70 procent wszystkich przedawkowań narkotyków, które miały miejsce w tym roku, miało związek z opioidami.

Światowa Organizacja Zdrowia oferuje dodatkowe statystyki dotyczące używania narkotyków:

  • Na całym świecie 3,3 mln ludzi umiera z przyczyn związanych z alkoholem. 31 milionów ludzi na całym świecie cierpi na pewnego rodzaju zaburzenia związane z używaniem narkotyków. Dodatkowo 11 milionów osób wstrzykuje sobie narkotyki pewnego rodzaju. Szacuje się, że 1,3 mln osób ma HIV i przyjmuje narkotyki w formie iniekcji. Szacuje się, że 5,5 miliona osób ma wirusowe zapalenie wątroby typu C i przyjmuje narkotyki w formie iniekcji.

Kiedy spojrzysz na to, jak daleko sięga uzależnienie od narkotyków, może okazać się, że możesz skorzystać z pewnego rodzaju leczenia i wsparcia.

Co można zrobić, aby zapobiec najgorszym wynikom?

Możesz używać narkotyków lub alkoholu i martwić się o swoją przyszłość. Albo możesz mieć ukochaną osobę, która mieści się w tych statystykach i zakresach. Co możesz zrobić? W The Right Step, pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to poszukać leczenia. Nasz zespół może pomóc w stworzeniu istotnych zmian i ulepszeń w Twojej przyszłości. Robimy to za pomocą szeregu programów terapeutycznych.

Dla niektórych osób zaczyna się to od detoksykacji leków medycznych, która jest okazją dla Twojego organizmu do wypłukania toksyn i leków w celu zmniejszenia wpływu uzależnienia i wycofania się z nałogu. Wiele osób przystępuje wtedy do leczenia farmakologicznego, które jest czasem skoncentrowanym na leczeniu i na swojej przyszłości. Nasz zespół jest w stanie pomóc Ci w tym procesie poprzez szereg programów terapeutycznych.

Twoja opieka może być kontynuowana poza tym. Oferujemy ambulatoryjne leczenie farmakologiczne, które jest niezwykle pomocne dla niektórych osób. Ponadto, oferujemy program leczenia farmakologicznego po zakończeniu leczenia, który pomoże Państwu w dalszym rozwoju z solidnym wsparciem. Mogą Państwo również skorzystać z programu leczenia przewlekłego nawrotu choroby, który oferujemy, jeśli już próbowali Państwo rehabilitacji i nie znaleźli w nim powodzenia. Najważniejsze jest to, że nie jesteś sam.

Zobacz