Ambulatoryjny Oddział Intensywnej Terapii Narkotykowej i Alkoholu dla Młodzieży Odwyk

Natalia Jarosz

Dla nastolatków ważne jest prowadzenie normalnego życia. Kiedy nastolatek podejmuje kroki w kierunku wyzdrowienia z uzależnienia od alkoholu i narkotyków, utrzymanie zorganizowanego, trzeźwego stylu życia odgrywa kluczową rolę w jego sukcesie i wyzdrowieniu. Kiedy nastolatek uzależnia się od alkoholu lub narkotyków, ważne jest, aby nauczył się jak prowadzić satysfakcjonujące życie, które obejmuje zarówno normalną aktywność, jak i pracę nad trzeźwością. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych możliwościach leczenia, takich jak leczenie IOP u nastolatków. Istnieje wiele różnych programów i metod leczenia, które pomogą Tobie lub Twojej ukochanej osobie przezwyciężyć uzależnienie.

Jak skuteczne jest leczenie IOP u nastolatków?

Złamanie szkodliwych nawyków i odkrycie nowego, szczęśliwego życia można uzyskać podczas i po przebytej rehabilitacji ambulatoryjnej. Ambulatoryjna rehabilitacja nie jest łatwym zadaniem. Wymaga ona takich cech, jak poświęcenie, struktura, wsparcie i poczucie pewności siebie. Bycie w domu podczas leczenia rehabilitacyjnego pozwala rodzinie być z nastolatkami i wspierać ich w powrocie do zdrowia. Badania pokazują, że jest to korzystne. Im więcej rodziców jest zaangażowanych, tym większy jest wskaźnik powodzenia w regeneracji.

Rodzina i przyjaciele mogą zapewnić poczucie zespołu i wsparcie dla młodego człowieka, który przechodzi leczenie. Mogą być tam, aby uspokoić wszelkie obawy lub odpowiedzieć na wszelkie obawy związane z tym procesem. Dodatkowo, mogą sprawić, że nastolatek poczuje się bardziej komfortowo w przezwyciężaniu uzależnienia. Zadzwoń do The Right Step, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas zabiegach IOP. Pomożemy Twojemu nastolatkowi wrócić na właściwe tory i pokonać jego uzależnienie, będąc w zaciszu własnego domu.

Ambulatoryjna rehabilitacja zachęca również do wsparcia ze strony społeczności i zaufanych przyjaciół. Oprócz relacji z rodzicami, ambulatoryjna rehabilitacja może koncentrować się na różnych obszarach życia nastolatków. Może to pomóc nastolatkom rozmawiać o problemach, z którymi borykają się w życiu codziennym, podczas gdy faktycznie uczestniczą w życiu codziennym. Pozwala to pacjentowi na rozwinięcie bardziej zrównoważonego stylu życia, zmieszanego z jego normalnymi, codziennymi czynnościami, jak również z leczeniem i terapią. Okazuje się, że rehabilitacja ambulatoryjna jest niezwykle korzystna, szczególnie dla młodych ludzi, którzy chcą kontynuować swoje życie.

Odpowiedni krok IOP Adolescenta

Dla nastolatków nadużywających lub uzależnionych od narkotyków i/lub alkoholu ruchliwy tryb życia może być często przeszkodą na drodze do wyzdrowienia z uzależnienia. Program Ambulatoryjny dla nastolatków "Right Step Adolescent Intensive" został stworzony dla nastolatków, którzy muszą utrzymać pracę, szkołę lub inne obowiązki, ale nadal potrzebują profesjonalnego leczenia rehabilitacyjnego. Pozwala to nastolatkom utrzymać się na szczycie swojego normalnego życia, ale także uzyskać pomoc, której potrzebują, aby poprawić swoje codzienne życie. Oznacza to naukę jak żyć bez uzależnienia od narkotyków czy alkoholu.

Nasz program polega na zapewnieniu nastolatkowi zorganizowanego, a jednocześnie pomocnego, opiekuńczego środowiska. Pracujemy z pacjentem przez 10 godzin tygodniowo, aby zapewnić mu narzędzia i leczenie potrzebne do prowadzenia normalnego życia. Licencjonowani specjaliści prowadzą program i korzystają z programu 12 kroków oraz sprawdzonych metod leczenia klinicznego. Wspólnie z rodzinami i społecznościami nastolatków ośrodek rehabilitacji może pomóc nastolatkom zastąpić złe nawyki pozytywnymi zachowaniami, które prowadzą do szczęśliwego, zdrowego życia.

Zobacz