Uzależnienia

Dlaczego mieszanie Benzodaizepinów i Alkoholu jest naprawdę złym pomysłem?

Natalia Jarosz

Leki Benzodiazepiny są stosowane w leczeniu takich stanów, jak lęk, zaburzenia snu, napady drgawek i inne. Działają one poprzez rozluźnienie układu nerwowego i wysyłanie uspokajających wiadomości do mózgu. Spowalniają one tętno, obniżają ciśnienie krwi i sprawiają, że czujesz się łagodny i spokojny. Samotnie, benzos może być bardzo pomocny w leczeniu lęku i związanych z nim zaburzeń. Ale benzos i alkohol mieszane są niebezpieczną kombinacją, która może spowodować, że będziesz poważnie chora lub gorzej. Jeśli obecnie mieszasz te silne substancje, rozwiązaniem może być ośrodek leczenia uzależnień w Teksasie. Zadzwoń już dziś do The Right Step, aby dowiedzieć się więcej o naszym centrum leczenia uzależnień od benzo w TX-ie.

Związek pomiędzy Benzosem a Alkoholem

Zarówno benzos, jak i alkohol są depresantami. Wzięcie ich razem znacznie zwiększa ryzyko przypadkowego przedawkowania. W połączeniu te dwie substancje wzmacniają się wzajemnie, przez co o wiele łatwiej jest przyjąć ich zbyt wiele. Stosując obie razem, czujesz się bardziej śpiąca, serce bije wolniej, twoje zamieszanie jest podwójne. Nigdy nie jest w porządku mieszanie jakiegokolwiek leku z alkoholem, ale mieszanie benzenu i alkoholu jest szczególnie ryzykowne.

Dlaczego ludzie mieszają Benzos i Alkohol?

Ludzie często mieszają benzos z alkoholem, ponieważ nie postrzegają alkoholu jako niebezpiecznego. Legalne jest kupowanie alkoholu, jeśli masz powyżej 21 lat, a wiele osób go używa. Z tych powodów nie zdają sobie sprawy, że łączenie go z lekami na receptę może być niebezpieczne.

Innym powodem, dla którego ludzie często mieszają benzos z alkoholem jest to, że lubią sposób, w jaki się z nim czują. Mieszanie tych dwóch potęguje senne, zrelaksowane uczucia, które każdy z nich wytwarza samodzielnie. Rzadko zdają sobie sprawę, że jest to praktyka, która może spowodować, że ich serca przestaną bić.

Wreszcie, benzos i alkohol są mieszane, ponieważ osoba przyjmująca je uważa, że lek na receptę jest bezpieczniejszy niż lek uliczny. Czują, że nic złego nie może się zdarzyć, ponieważ używają leku przepisanego legalnie przez ich własnego lekarza, być może nawet w centrum leczenia uzależnienia od narkotyków na receptę.

Niestety, to wszystko są tylko mity, które ludzie postrzegają jako prawdziwe, ale nie są. Nie ma bezpiecznego leku, który można by zmieszać z alkoholem. I tylko dlatego, że alkohol jest legalny do kupienia, to nie czyni go bezpiecznym do łączenia z innymi narkotykami. Jeśli obecnie mieszasz leki, takie jak benzos i alkohol, możesz mieć zaburzenia związane z nadużywaniem substancji. Zadzwoń do The Right Step już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych programach leczenia uzależnień w Teksasie. Posiadamy programy i terapie zaprojektowane tak, aby pomóc Ci przezwyciężyć uzależnienie w bezpieczny i zdrowy sposób. Nie będziesz już dłużej polegać na uzależnieniu w swoim życiu.

Zobacz