Alkoholizm

Zachowanie trzeźwości podczas koronawirusa

Natalia Jarosz

Zdystansowanie społeczne, kwarantanny, zamykanie firm i inne działania podejmowane z powodu koronaawirusa stanowią szczególne wyzwanie dla osób w okresie rekonwalescencji. Pracownicy The Right Step rozpoznają problemy związane z izolacją, lękiem i możliwością użycia substancji podczas tej pandemii. Istnieją sposoby, aby zachować trzeźwość podczas koronaawirusa i uzyskać pomoc, której potrzebujesz w tym czasie zakłóceń w codziennym życiu i rutynie. Nasze centrum leczenia uzależnień w Teksasie jest tutaj, aby pomóc Ci po drodze, abyś mógł kontynuować swoją podróż powrotną do zdrowia.

Skutki działania koronaawirusa Istnieje wiele skutków działania koronaawirusa, czyli COVID-19, na osoby z problemami z nadużywaniem substancji. To prawda, czy używasz marihuany, opioidów na receptę, heroiny lub innych substancji. Skutki są zarówno fizyczne, jak i psychologiczne dla osób pracujących nad utrzymaniem trzeźwości podczas koronaawirusa. Do tych implikacji dla osób z problemami uzależnień ustosunkowuje się dr Nora Wołkow, dyrektor Narodowego Instytutu Narkotyków (NIDA). Do niektórych zagrożeń należy zaliczyć:

Płuca, naczynia krwionośne i inne uszkodzenia Zmniejszony dostęp do opieki zdrowotnej Silniejsze skłonności do picia alkoholu lub zażywania innych narkotyków Doświadczanie poczucia izolacji lub samotności Zakładając, że nie ma możliwości leczenia zachowania trzeźwości w czasie nawrotu koronaawirusa

Osoby stosujące marihuanę, metamfetaminę, opioidy lub inne leki są szczególnie wrażliwe na działanie koronaawirusa na płuca, a także na powikłania COVID-19 na inne obszary ciała. Dr Nora sugeruje, że w tym czasie osoby nadużywające jednego lub więcej leków mogą napotykać jeszcze większe piętno ze strony już przeciążonych systemów opieki zdrowotnej.

Czy uważasz, że przy zamknięciu miejsc spotkań i innych miejsc wsparcia, nie masz się gdzie zwrócić? Jeśli tak, to jest nadzieja, nawet dla ludzi takich jak ty, którzy są bardziej narażeni na nawrót choroby i koronaawirus. Zachowanie trzeźwości podczas koronaawirusa Chociaż słysząc o zamknięciach firm i agencji w mediach prawdopodobnie doprowadziły do założenia, że nie ma leczenia lub wsparcia podczas koronaawirusa, The Right Step i nasze programy centrum leczenia alkoholi w Teksasie są tutaj dla Ciebie.

Istnieje kilka sposobów, abyś mógł nadal otrzymywać wsparcie, którego potrzebujesz, aby zachować trzeźwość podczas koronaawirusa.

Niektóre grupy wsparcia organizują "wirtualne" spotkania Zadzwoń do swojego sponsora lub innej zaufanej osoby, gdy poczujesz potrzebę korzystania Spędzaj czas na hobby w pomieszczeniach lub zajmij się tą niechlujną szafą, aby odwrócić uwagę od myślenia o używaniu Pobierz leczenie i wsparcie, którego potrzebujesz w The Right Step z naszych programów leczenia uzależnień. Zwłaszcza w czasie kryzysu, jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci zachować trzeźwość. Jeśli jesteś obecnie zapisany do programu ambulatoryjnego i uczestniczysz w indywidualnym programie terapii lub programie terapii grupowej, ważne jest, aby kontynuować wirtualne leczenie w tym czasie, aż do momentu, gdy spotkania będą mogły odbyć się ponownie osobiście.

Zachowanie trzeźwości podczas leczenia Coronavirusem Właściwym krokiem jest podjęcie dodatkowych środków ostrożności w celu ochrony każdego nowego klienta, jak również naszych pracowników. Pomoże to zminimalizować ryzyko dla wszystkich. Mimo, że niektóre placówki i opcje wsparcia mają obecnie prawdopodobnie minimalne usługi lub nie mają ich wcale, The Right Step kontynuuje witanie klientów w swoich programach leczenia. Oferujemy środki ochrony osobistej (PPE) dla każdego klienta, który ich potrzebuje, w tym podczas procesu przyjmowania. Nasz profesjonalny personel przestrzega wszystkich wytycznych CDC i zachowuje czujność w zwiększonym zakresie działań porządkowych w celu utrzymania czystości. Każdy pacjent, u którego wystąpią objawy, jest izolowany i oceniany oraz kierowany na wszelkie niezbędne badania lekarskie i leczenie.

Można z powodzeniem zachować trzeźwość, nawet podczas leczenia koronaawirusem. Skontaktuj się z The Right Step pod numerem 17135283709, aby dowiedzieć się więcej na temat zachowania trzeźwości podczas koronaawirusa i jak możesz zacząć swoją podróż do trzeźwości już dziś.

Inni użytkownicy przeczytali również:

Rodzice alkoholicy – jak wpływają na swoje dzieci? Czytaj więcej
Przymusowe leczenie alkoholików Czytaj więcej
Kto może wpaść w alkoholizm? Czytaj więcej
Zobacz